• Trójbój lekkoatletyczny

• 25.04. w czwartek odbyły się zawody w Trójbój Lekkoatletyczny. Jest to młodsza wersja czwórboju, w skład której wchodzą: bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców z klas IV. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Obie ekipy zajęły świetne III miejsca Wystąpiliśmy w następujących składach:

Dziewczęta:

Julia Augustynowicz, Wiktoria Jóźwiuk, Lena Kazberuk, Milena Pawłowicz, Hanna Tomaszuk

Chłopcy:

Piotr Florczuk, Mateusz Orzechowski, Michał Sajewicz, Błażej Zdankiewicz.

Należy dodać, iż każdy z zawodników startuje we wszystkich trzech konkurencjach. Za osiągnięte wyniki dostaje punkty, które składają się na wynik końcowy całej drużyny. Bardzo serdecznie GRATULUJEMY uczniom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach sportowych! Jesteśmy z Was dumni.

• XXIV edycja Pucharu Tymbarku

• W środę 24 kwietnia odbyła się XXIV edycja Pucharu Tymbarku. Turniej, który jest bardzo popularny wśród dzieci (Finał odbywa się na Stadionie Narodowym).

Do rywalizacji w kategorii U12 na szczeblu powiatu przystąpiło 5 drużyn (SP1, SP2, SP4, SP Dubiny, SP Czeremcha) . Niestety w tym dniu przyjęliśmy gorzką lekcję gry w piłkę nożną. Nasza drużyna uplasowała się na IV miejscu wygrywając jeden mecz. Cenne doświadczenie na pewno przyda się na przyszłe lata. W naszym składzie większość chłopców była młodsza rocznikowo. Najlepszym strzelcem naszej drużyny okazał się Michał Sajewicz z IVB Wystąpiliśmy w następującym składzie: Mateusz Orzechowski, Michał Sajewicz, Błażej Zdankiewicz, Piotr Florczuk Piotr Antosiuk, Mikołaj Bugwin, Ignacy Ostaszewski. Serdecznie dziękujemy chłopcom za włożony wysiłek!!!

• Czwórbój Lekkoatletyczny

• 22 kwietnia na stadionie hajnowskiego OSiRu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Konkurencja, w której trzeba wykazać się nie lada wszechstronnością. Składa się ona z czterech prób: biegu na 60m, skoku w dal, rzutu piłeczką oraz biegu długiego (600m dziewczęta, 1000m chłopcy). W zawodach bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z naszej "Jedynki" które zajęły I miejsce w składzie: Hanna Bołtromiuk, Małgorzata Durzyńska, Anna Leszczyńska, Klaudia Młynarczyk, Magdalena Zaniewska, Maria Żero. Dzięki uprzejmości organizatorów nasza szkoła mogła wystawić jeszcze jedną drużynę dziewcząt. Były to młodsze reprezentantki w składzie: Sonia Jaruga,Julia Jasiuk, Matylda Makarewicz, Julia Makarewicz, Luiza Paszko, Natalia Pietroczuk. Ich start musiał niestety odbyć się poza konkurencją ponieważ tak stanowił regulamin. Mimo to również młodsze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. Uzyskany wynik dałby im III lokatę co bardzo dobrze rokuje na przyszłe lata.

Chłopcy w składzie: Kacper Czyż, Igor Dawid, Hubert Grajewski, Bartosz Ryżyk, Bartosza Sadowski, Mikołaj Wawreszuk nie zajęli miejsca na podium ale im też należą się wielkie brawa za super postawę

Pogoda tego dnia była fatalna, zimno i wiatr nie pomagały zawodnikom więc tym bardziej wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy z całego serca za włożony wysiłek !!! Byliście najlepsi!!!

• ,,Mały jest mądrzejszy czasem, kiedy duży jest głuptasem"

• ,,Mały jest mądrzejszy czasem, kiedy duży jest głuptasem" tymi słowami klasa 6a zachęciła młodszych kolegów i koleżanki do ochrony środowiska. Zwierzątka-pacynki nauczały, że zaśmiecanie lasu jest złe i niebezpieczne. Bajka bardzo podobała się pierwszoklasistom, którzy nagrodzili starszych kolegów brawami.

Danuta Samerek i Elżbieta Romańczuk

• W szkolnej bibliotece dziś było magicznie i wesoło.

• Uczniowie prezentowali znajomość lektur: "Ani z Zielonego Wzgórza" klasa 5a oraz "Zemsty" klasa 7b. Młodzież prezentowała "Stop klatkę" a koledzy rozpoznawali kim są i która to scena z książki. Podsumowanie zrobiły panie Ania Giermaniuk i Danuta Samerek. Dziękuję za zaangażowanie. Zapraszam do zabawy w odgadywanie ze zdjęć

• Nowe miejsca w naszej szkole

• Strefa spokojnych myśli i profesjonalna pracownia językowa to nowe punkty na mapie naszej szkoły. Uczniowie lubią korzystać nowinek technologicznych i możliwości, jakie daje wyposażenie sali językowej. Chętnie też relaksują się i wyciszają w pomieszczeniu komfortowej "Strefy", w której znalazły się m.in. kryjówki, miękkie siedziska i leżaki.

Oba przedsięwzięcia powstały dzięki środkom pozyskanym z projektu Hajnówka OdNowa - Zielona Transformacja.

• "Ojczyste słowo"

• W marcu i kwietniu odbywały się eliminacje rejonowe i centralne konkursu recytatorskiego "Ojczyste słowo". Naszą szkołę reprezentowały. Hania Bołtromiuk, Ania Minkiewicz i Ola Tarasiuk.

W etapie centralnym w Bielsk Podlaskim Ola Tarasiuk z klasy 7b zdobyła wyróżnienie.