• Spotkanie autorskie z dr. Pawłem Grabowskim.

• 21 maja odbyło się spotkanie autorskie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Gościliśmy Pana doktora Pawła Grabowskiego, autora książki "Dziadek Franek", współautora "Spotkania z Aniołem",  założyciela Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce.

Gość opowiadał o powstaniu książki oraz swojej pracy lekarza. Bardzo ciekawie odpowiedział na pytania młodzieży. Całe spotkanie było w duchu bardzo pozytywnym i wesołym, choć dowiedzieliśmy się, że praca z ludźmi umierającymi jest bardzo ciężka i niejednokrotnie smutna. Pan doktor potwierdził, że to nie tylko praca to jest naturalną potrzeba pomocy, wspierania z której można czerpać radość. Dziękujemy za cudowne spotkanie i tyle mądrych słów.

• Koleją do Jedynki

• Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części fotorelacji z wydarzenia KOLEJĄ DO JEDYNKI, które miało miejsce 20 i 21 kwietnia 2024 roku! Konkursy, pyszne ciasta na kiermaszu i oczywiście mnóstwo pociągów! Dziękujemy naszym sponsorom, gościom, uczniom, rodzicom i nauczycielom za liczne przybycie oraz wsparcie. Miejmy nadzieję - do zobaczenia!

• „Drohiczyn-dawana stolica podlasia”

• Pewnego pięknego dnia klasa Ib i IIIa wyruszyła na wycieczkę do Drohiczyna. Mało kto wie, że w tym malowniczo położonym miasteczku działa jedyne w Polsce Muzeum Kajakarstwa, a w nim można odnaleźć takie perełki jak kajaki Jana Pawła II oraz kajak słynnych polskich podróżników zaginionych w amazońskiej dżungli, państwa Celinę Mróz i Jarosława Frąckiewicza. Na wystawie starych motocyli obejrzeliśmy eksponaty z różnych stron świata, jednak najbardziej sentymentalne okazały się MZtki, Junaki, Romety, WSKi oraz...Harley Dawidson z 1921 roku. Kolejne punkty wycieczki Puszczyk i SOWA zaskoczyły nas nowoczesną i interaktywną formą zajęć. Kwintesencją  wyjazdu było wejście na górę zamkową oraz spacer bulwarami nad rzeką Bug.

Urszula Augustynowicz

• „Złotówka na Ciapkowe Biedoty”

• W naszej szkole już od pewnego czasu trwa cykliczna zbiórka na podopiecznych Schroniska Ciapek w Hajnówce. Uczniowie klasy IIIa przy wielkim zaangażowaniu jednej z mam - Pani Beaty Abramczyk, co miesiąc przekazują uzbieraną kwotę na pomoc bezdomnym psiakom mieszkającym w schronisku. W podziękowaniu otrzymaliśmy 3 egzemplarze książki „O kundelku, który chciał wrócić do domu” oraz masę szczęścia w postaci merdejących ogonków.

Urszula Augustynowicz

• Dziś klasa 2a odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce.

• Z okazji Dnia Bibliotekarza odbyło się spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, autorem wielu książek dla dzieci. Pisarz opowiadał o powstaniu serii książek o Żubrze Pompiku oraz wielu komiksach. Autor zachęcił dzieci do poznania mieszkańców Puszczy Białowieskiej, których przygody są opisane w jego ksiązkach. Uczniowie po powrocie wypożyczyli książki Tomasza Samojlika w szkolnej bibliotece.

• ul. 3 Maja 54