Nawigacja

 • Rajd rowerowy

                  1 czerwca 2018 r. klasa II a gimnazjum, w ramach obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrała się na rajd rowerowy po Puszczy Białowieskiej. Celem wyprawy było uczczenie pamięci pani Zenobii Andrzejewskiej – nauczycielki tajnego nauczania podczas okupacji niemieckiej.

                  Na początku rajdu, udaliśmy się na cmentarz, aby zapalić znicz na grobie nauczycielki. Następnie, na rowerach, ruszyliśmy w stronę Bud. W Budach mieliśmy czas na odpoczynek, zjedzenie kanapek i wspomnienia o patriotycznych postawach ludzi naszego miasta z czasów II wojny światowej.

                  Po trzech godzinach wróciliśmy do szkoły.

                  Dziękujemy pani B. Androsiuk i naszej wychowawczyni pani A. Nowik za zorganizowanie w plenerze ciekawej lekcji historii.

                                                                                                                                Karolina Hodun

                                                                                                                                Kamila Stankiewicz

 • DNI OTWARTE BIAŁORUSKIEJ BIBLIOTEKI

  30 maja 2018 r. uczniowie klas II-III uczęszczający na lekcje języka białoruskiego odwiedzili Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. W tym czasie odbywały się dni otwarte białoruskiej biblioteki.

  Dzieci zostały zapoznane z prezentacją multimedialną, w której przedstawiono historię samego Muzeum jak i biblioteki. Poznały księgozbiór, wydawnictwa muzeum oraz nowe pozycje książkowe i czasopisma w języku białoruskim i polskim.

  Było to ciekawe doświadczenie!

  Anna Frankowska

 • TWARDZIEL

    „ W butach miał pełno krwi, ale dobiegł do mety. Rozsypało mu się lewe kolano, ale wrócił do treningów. Katowany przez gestapo, nie wydał nikogo”.

   

        Janusz Kusociński jest patronem Szkoły Podstawowej nr 1 w Hajnówce. W związku z działaniami promującymi sylwetkę sportowca klasa VI b zorganizowała konkurs plastyczny „ Mój patron- Janusz Kusociński”. W konkursie wzięła udział cała klasa, która efekt swojej pracy przedstawiła społeczności szkolnej .

       Przygotowana została również broszura tematyczna o wielkim sportowcu.

   

   

  Zdjęcia

                                                            

  Klasa VI b

 • Wycieczka do Ziołowego Zakątka

  W dniu 28 maja 2018r. uczniowie kl. IIa i kl. IIIc wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ziołowego Zakątka w Korycinach. W Ziołowym Zakątku mieliśmy okazję zapoznać się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin. Przemierzaliśmy ścieżki edukacyjne Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, w którym zgromadzona jest kolekcja praktycznie całej flory Polski, rośliny chronione i dziko rosnące, gatunki zarówno jadalne, przyprawowe  jak i trujące. Wśród dobiegających zewsząd aromatów ziół i przypraw mogliśmy skomponować własne mieszanki herbaciane. Zwiedziliśmy zabytkowy XVII-wieczny  drewniany kościół wraz z ogrodem biblijnym. Widzieliśmy pawie, bażanty, papugi, króliki, kaczki, gęsi, kury, osły, karmiliśmy kozy. Skorzystaliśmy z toru przeszkód zlokalizowanego w stodole, gdzie unosił się zapach świeżego siana. Na koniec na ognisku piekliśmy kiełbaski. W prezencie uczniowie przywieźli rodzicom skomponowane przez siebie ziołowe herbatki. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń poznawczych, zdrowotnych i rekreacyjnych.
                                                    
                                                                         
  Mirosława Gawryluk
                                                                            Teresa Czemerych

   

 • Koncert dla mamy

  24 maja z okazji zbliżającego się Dnia Matki uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią przygotowali uroczyste spotkanie ze swoimi mamami. Podczas tego spotkania dzieci z wielkim przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki pełne wdzięczności, miłości i ciepła rodzinnego. Na zakończenie swojego koncertu wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane pocztówki oraz ozdobne pudełeczka ze słodyczami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a niektórym mamom ze wzruszenia popłynęła łezka.

  R. Lipka

 • Audycje muzyczne

  23 maja odbyła się ostatnia w tym roku audycja muzyczna zaproponowana przez muzyków zespołu ARTE – MUZA z Białegostoku. W ciągu roku szkolnego 2017/2018 odbyło się pięć audycji. Bajki muzyczne, w których dzieci uczestniczyły dawały możliwość poszerzenia ich horyzontów muzycznych. Poprzez zajęcia  muzyczne i  ruchowe, zagadki  i zabawy dzieci poznawały pojęcia muzyczne, przy okazji miały możliwość poznania różnych instrumentów, tradycji oraz zwyczajów. Oprócz zagadnień muzycznych poruszane były tematy wychowawcze. Dzieci  stawały się również bohaterami akcji, a nawet miały wpływ na jej przebieg.

  R. Lipka

 • Poznajemy zawody rodziców.

     Dn.15 maja uczniowie klasy III b mieli okazję zwiedzić pomieszczenie Sądu Rejonowego w Hajnówce.Dzięki uprzejmości mamy Leny Tomaszuk uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się prawnik , kto pracuje w sądzie.Obejrzeliśmy salę rozpraw, archiwum i bardzo ciekawe pomieszczenie z tzw."weneckim lustrem".
   
   
   
                                                                                         Alina Tichończuk
 • Międzyszkolny Konkurs Językowy

               10 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusz Kusocińskiego odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Językowego „A niechaj narodowie wżdy postronni znają , iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich hajnowskich szkół podstawowych. Dzieci pisały test pt. „ W obronie polskiej mowy” zawierający pytania z literatury, nauki o języku i ortografii. Tematem wiodącym było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Laureaci to:

  Antonina Antoniuk SP 4

  Paulina Dmitruk SP 3

  Jagna Samojlik SP 4

  Ewa Kozłowska SP 1

  Amelia Drywulska SP 4

  Nina Dudzicz SP 1

  Zofia Filipiuk SP

                 Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i świadomością językową. Był to efekt pracy nauczycieli i uczniów, którzy angażują się w zabawy językowe.

                 Organizatorzy konkursu dziękują również Burmistrzowi Miasta za sponsorowanie nagród i wkład w rozpowszechnianie kultury języka ojczystego.

   

   

  Zdjęcia

   

   

                                                                        Nauczyciele języka polskiego

 • Zabawy z matematyką w przyrodzie

  10 maja uczniowie klasy 3a wyjechali na zajęcia matematyczne do Borysówki Wioski Drewnianej. 
        Najpierw zajęliśmy się pieczeniem Ciastek Drewniaka. Każdy zagniatał ciasto, wałkował ile sił i wykrajał przeróżne kształty ciasteczek. Próbowaliśmy też"wykręcić" maszynką najdłuższe ciastko. Jedliśmy jeszcze cieplutkie - były przepyszne! Chociaż się staraliśmy, nie daliśmy rady zjeść wszystkich, więc resztę zabraliśmy do szkoły.
       Naszym następnym zadaniem było mierzenie. Za pomocą dawnej drewnianej miary geodety uczniowie zmierzyli odległość od szkoły do mostku. Wyniki dwóch grup trochę się różniły, ale wszyscy bardzo się starali. Następnie mierzyli pnie drzew, które musieli znaleźć w sadzie. Kolejnym  zadaniem było ważenie, Wspólnie obliczaliśmy wagę każdego uczestnika, dodając do siebie wagę odważników. Ostatnie zadanie, to wykonanie pomiarów ogródka i szkoły. Już w szkole obliczymy ich obwody. 
       Na zakończenie było pieczenie kiełbasek i wspólny posiłek. Dziękujemy gospodarzom za super zabawę i przepyszne placuszki, którymi nas poczęstowali. 
     Zajęcia i wyjazd był sponsorowany przez fundację mBanku.
   
   
   
                              
                                                                                                                                             E. Giżewska
 • SPRAWNI JAK KUSOCIŃSKI

      Uczniowie klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej brali udział w turnieju pod hasłem "Sprawni jak Kusociński". Współzawodnictwo odbywało się w trzech dziedzinach: wiedzowej, sportowej i plastycznej. 3-osobowe drużyny z klas IIIa, IIIb i IIIc popisywały się wiedzą z zakresu życia naszego patrona szkoły Janusza Kusocińskiego. Również 3-osobowe drużyny tworzyły prace plastyczne na dużych arkuszach papieru pod hasłem "Sport to zdrowie". Grupa sportowa (4 dziewczynki, 4 chłopców z każdej klasy) brała udział w zawodach sportowych. Uczniowie z klas pierwszych i drugich gorąco dopingowali starszych kolegów. 
        Komisja oceniając wszystkie kategorie, ustaliła następującą punktację:
  I miejsce - kl. IIIb
  II miejsce - kl, IIIa
  III miejsce - kl. IIIc
       Klasy otrzymały dyplomy a wszyscy uczniowie słodkie nagrody.
                    Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie a komisji i pomagającym uczennicom z kl. Va dziękujemy za pomoc w organizacji.
   
   
  Zdjęcia                                                                                                     
   Bożena Bujnowska
                                                                                                                                           Elżbieta Giżewska
 • Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „TRAIN YOUR BRAIN”YOUR BRAIN

             23 kwietnia odbył się finał konkursu języka angielskiego ‘TRAIN YOUR BRAIN” dla uczniów hajnowskich gimnazjów.

  Do konkursu zgłosiło się osiem osób, które zmagały się z zadaniami sprawdzającymi  wiedzę z zakresu znajomości słownictwa, gramatyki  oraz kultury krajów anglojęzycznych.

              W tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszej szkoły:

   

  I miejsce - Ania Kosidło - Gimnazjum Nr 1

  II miejsce - Mateusz Podsiadlik - Gimnazjum Nr 1

  III miejsce - Krzysztof Masajło -  Gimnazjum Nr 1

   

  IV miejsce - Aleksandra Chilimoniuk - Gimnazjum Nr 2

  V miejsce - Agata Kłopotowska - Gimnazjum Nr 3

  VI miejsce - Weronika Lewczuk - Gimnazjum Nr 2

  VII miejsce - Łukasz Weremiuk - Gimnazjum Nr 3

  VIII miejsce - Natalia Warsińska - Gimnazjum Nr 3

   

  Wszyscy uczestnicy zostali  uhonorowani  wartościowymi nagrodami w postaci materiałów edukacyjnych  do nauki języka angielskiego  oraz gadżetów  ufundowanych przez Urząd Miasta Hajnówka.

   

  Zmagania konkursowe urozmaicili   uczniowie  z klasy III c  przedstawiając angielską wersję  „Czerwonego kapturka”  oraz uczniowie z klasy V a  pokazując scenki sytuacyjne.

   Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:  Monika Sadowska-Kot , Anna  Bowtruczuk , Barbara Androsiuk, Robert Sosnowski, Beata Dawidziuk.

   

  Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów, a uczniom za zaciętą rywalizację oraz chęć sprawdzenia własnej wiedzy.

  Ogromne podziękowania składamy na ręce Pan Burmistrza, który od wielu lat wspiera działania naszej szkoły na rzecz uzdolnionych uczniów.

   

  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok!

   

  Zdjęcia

                                                                                                                        Organizatorzy:

                                                                                                                        Emilia Kruczkowska

                                                                                                                        Barbara Androsiuk

                                                                                                                        Robert Sosnowski

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  Święto Konstytucji 3 Maja najmłodsza grupa wiekowa w szkole obchodziła bardzo uroczyście. Sale i korytarz zostały udekorowane symbolami biało-czerwonymi , tj. kotylionami, chorągiewkami, motylami. Uczniowie obejrzeli piękne przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów kl.IVb przygotowane pod kierunkiem Danuty Samerek. Z zainteresowaniem podziwiali koleżanki kolegów prezentujących wartości patriotyczne i historyczne naszej ojczyzny.
   
   
   
                                                                                                               Teresa Czemerych
 • Konkurs plastyczny pod hasłem "Czworonożni przyjaciele"

   Konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3 . Wszystkie prace były ciekawe i pieknie wykonane różnymi technikami.Przedstawiały milusinskich  czworonożnych przyjaciół. Uświetniły wystawę szkolną.
   
   
   
                                                                                                               Teresa Czemerych
 • Święto Ziemi

  Z okazji Święta Ziemi w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyły klasy 1-6. Istotę ochrony naszej planety przedstawili uczniowie klasy 3c w formie poetyckiej i wokalnej. Na obwiąxek segregacji śmieci uwagę zwróciła 5b w przedstawieniu teatralnym. Scenografię uświetniły plakaty ekologiczne i wiosenne dekoracje. Spokanie zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursów ekologicznych organizowanych przez wychowawczynię klasy 5b- Irenę Bagrowską. Wręczenia nagród dokonała
  dyrektor szkoły- Alina Pietraszek.
  W naszej szkole odbyły się kokursy: konkurs zbiórki makulatury, zbiórki baterii, wiedzy ekologicznej.
  W konkursie wiedzy ekologicznej:
  I miejsce-Paweł Dawidziuk VI B
  II miejsce-Hubert Karpiuk-VI B
  III miejsce Bartosz Sadowski-VIC
  Uczniowie klas I-VII  zebrali około 1600kg makulatury:
  I miejsce-Erwin Sawicki -VIIA
  II miejsce -Sara Dereń -IIA
  IIImiejsce  Karolina Ostapkowicz-IVC
  Wyrózniene:Karol Wrzesinski IIIB
  Kacper Jakimiuk IIIB
  Gabryś Pasztelan IA
  Michalina Androsiuk IIIB
  Maja Orzechowska IB
  W konkursie zbiórki baterii zerano około 7300 sztuk baterii
  I miejsce Bartosz Golonko IIIC
  II miejsce Karol Wrzesiński IIIB
  III miejsce Kuba Sołoguba IVA Małgorzata Kozicka IIA
  Wyróznienie: Andrzej Prokopiuk IB
  Filip Koszel IA
  Oliwia Pugacewicz VIA
  Mikołaj Hajduk IIIC
   
   
   
                                                                                                      Teresa Czemerych
                                                                                                       Irena Bagrowska
 • ,,Baje, bajki, bajeczki …’’

  Dnia 11 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego ,,Baje, bajki, bajeczki…”. Wzięła w nim udział siódemka dziewczynek z klas czwartych i piątych: Julia Sadowska, Paulina Sapieżko, Natalia Hajduk, Aleksandra Iwaniuk, Aleksandra Oniskiewicz, Maja Krysztofiak oraz Aleksandra Jakimiuk. Jurorami konkursu były panie Danuta Samerek i Anna Giermaniuk. Wszystkie uczestniczki wypadły świetnie, jednak należało wybrać najlepsze. Do etapu rejonowego przeszły zatem: Julia Sadowska, kl. IV b, Maja Krysztofiak, kl. V a, Aleksandra Oniskiewicz, kl. V a, które 20 kwietnia wystąpiły na scenie Hajnowskiego Domu Kultury. Dużym sukcesem okazały się interpretacje bajek przedstawicielek naszej szkoły, ponieważ Maja Krysztofiak zdobyła II miejsce, a Julia Sadowska – III. Gratulujemy zwyciężczyniom oraz pozostałym uczestniczkom. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

   

  Galeria

  Aleksandra Oniskiewicz, kl. V a

 • Jak witaliśmy wiosnę?

  W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny przyniósł sporo emocji. 21 marca zaproponowaliśmy uczniom zabawę w podchody. Podczas przerw należało odnaleźć wiosenne symbole ukryte w zakamarkach szkolnych korytarzy. Chętnych do zabawy nie zabrakło, a cel gry został osiągnięty. Uczniowie, zamiast jak zwykle spędzać biernie czas podczas przerw, oderwali się od smartfonów i ruszyli na spacer po szkole. Nagrodą za udział w wiosennych podchodach były słodkości, które rozeszły się błyskawicznie -  jak świeże bułeczki.

  Po zakończeniu poszukiwań wiosennych zwiastunów, odbył się konkurs plastyczny pt.: ,,Portret Pani Wiosny”. W zabawie wzięły udział same dziewczęta, które za pomocą farb plakatowych stworzyły przepiękne prace ukazujące zieloną pannę. Podczas pracy nad portretami widać było duże zaangażowanie oraz kreatywność młodych malarek. W taki oto sposób zaakcentowaliśmy nadejście upragnionej, wyczekiwanej wiosny.

   

  Zdjęcia

   

  Szkolny Klub Wolontariatu

                                                                                                                  Samorząd Uczniowski

 • Marcowa wizyta piątoklasistów w operze

  Dnia 7 marca 2018r. klasy Va oraz Vb wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszą, budzącą najwięcej emocji i ciekawości, atrakcją był spektakl w Operze i Filharmonii Podlaskiej  - ,, Kot w butach” w reżyserii Hanny Januszewskiej. Sztuka była interesująca, śpiewacy mieli przepiękne głosy, a orkiestra  cudownie brzmiała. Po przedstawieniu mieliśmy możliwość zrobienia zdjęć z aktorami. Po spektaklu pojechaliśmy do McDonalda, gdzie zjedliśmy smaczny posiłek. Następnie wyruszyliśmy do Jumper Parku na godzinną zabawę na trampolinach. Skakaliśmy do upadłego. Robiliśmy różne akrobacje, takie jak gwiazdy, przewroty lub skoki z wysokości. Po ciekawym i wyczerpującym dniu wróciliśmy do domu. Dziękujemy wychowawczyniom za zorganizowanie wycieczki. Mamy nadzieję, że będzie takich więcej.

   

  Galeria

                                                                                                                    Uczennice klasy Va:

   Aleksandra Oniskiewicz,

                                                                                                                      Martyna Wysocka,

  Aleksandra Iwaniuk,

  Aleksandra Jakimiuk

 • ‘Jeden z dziesięciu ‘ po angielsku

  16 kwietnia odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs języka angielskiego ‘One of ten” na zasadach znanego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”.

  Konkurs był skierowany do uczniów klas szóstych i siódmych. Wzięło w nim udział dziesięciu uczestników, którzy w trzech etapach odpowiadali na pytania prowadzącego. W drugim etapie zawodnicy wskazywali do odpowiedzi osobę spośród siebie, do chwili aż pozostało tylko trzech graczy. W finale wystąpiło trzech uczniów, a najlepsza okazała się

  Martyna Stepaniuk z klasy VI a

  II miejsce Marcin Wróbel z VII a

  III miejsce Bartek Sadowski z VI c

  Serdecznie gratulujemy!     

   

  Zdjęcia

                                                                                                                        E. Kruczkowska

 • Dzień Ziemi

     Dn.20 kwietnia uczniowie klasy III b wyruszyli na sprzątanie w związku z nadchodzącym Dniem Ziemi.Tradycyjnie sprawdzone zostało otoczenie budynku szkolnego, wszystko co zaśmiecało teren zostało zebrane i wyrzucone do śmietnika.
    Święto Ziemi miało również oprawę plastyczną w postaci plakatów.
   
   
   
                                                                                       Alina Tichończuk
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Hajnówce
  Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. 3 Maja 54
  17-200 Hajnówka
 • (085) 682 20 78
  fax (085) 682 20 78

Galeria zdjęć