Wszystkich czytelników i tych młodszych i starszych zapraszamy do korzystania.
Elżbieta Romańczuk
Wszystkich czytelników i tych młodszych i starszych zapraszamy do korzystania.
Elżbieta Romańczuk
Mogli również samodzielnie wypożyczyć książkę wypełniając kartę wypożyczenia. Okazało się, że czwartoklasistom jest z książką do twarzy. Życzymy uczniom aby tak pozostało.
Elżbieta Romańczuk
W ramach akcji ,,Szkoła pamięta" - ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki", uczniowie naszej szkoły wykonali następujące zadania:
1. Klasa VIII b - odwiedziła i zapaliła znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami
historii lokalnej.
2. Uczniowie klasy VI a, przygotowali gazetkę poświęconą lokalnym bohaterom.
3. Klasy IV a i IV b, odszukały pamiątki rodzinne ( zdjęcia, przedmioty ) przekazywane
z pokolenia na pokolenie i przygotowały prezentacje na ich temat.
4. Uczniowie klasy V a i V b przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji
świąt zadusznych.
Alina Nowik.
10 listopada 2022 r., w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. V a i VI a pod kierunkiem wychowawców: Beaty Dawidziuk i Aliny Nowik.
Na apelu uczniowie wystąpili w szkolnych strojach galowych z biało - czerwonymi kotylionami. Z powagą i dumą prezentowali wiersze i informacje o tematyce historyczno - patriotycznej.
Następnie głos zabrała pani dyrektor - Alina Pietraszek, która zwróciła uwagę na doniosłe wydarzenia w historii Polski oraz obchody Święta niepodległości w naszym mieście.
O godzinie 11.11 min. nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn państwowy - ,,Mazurek Dąbrowskiego".
Beata Dawidziuk i Alina Nowik.
9 listopada pod opieką pani Barbary Kruszewskiej, Danuty Samerek i Nadii Sancewicz opuściliśmy mury szkoły i wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Wspinając się na Zamek w Chęcinach, poczuliśmy różnicę między płaskim Podlasiem i górzystą Kielecczyzną. Jednak panorama widziana z wysokości 367m n.p.m. wynagrodziła nasz wysiłek. Niedługo potem zeszliśmy 9,5m. pod ziemię do Jaskini Raj. Tam oczarowały nas stalaktyty, stalagmity i stalagnaty - kolejne cuda natury.
Następnego dnia skierowaliśmy się na Łysą Górę, położoną na wysokości 595 m n.p.m, po drodze mijaliśmy zespół klasztorny Sióstr Bernardynek i kapliczkę Janikowskich, gdzie Stefan Żeromski zamieścił swoje graffiti. Szlak pochłonął wiele naszej energii, ale wszyscy poczuliśmy się dumni z pokonanych trudności. Dlatego z przyjemnością udaliśmy się do pobliskiej karczmy na obiad, który wszystkim smakował wybornie.
Dziękujemy Pani Kruszewskiej - organizatorce wyprawy, dzięki której uwierzyliśmy w nasza sprawność fizyczną i przekonaliśmy się, że Świętokrzyskie czaruje, przyciąga i wciąga:)
Uczniowie z klas: 6b, 7a, 8a, 8b, 8c
Uczyć można się wszędzie i to wcale nie zawsze z podręczników. Ostatnio uczniowie klasy II a swoją wiedzę czerpali od Pani leśnik Bożeny Niemiec, która w ciekawy sposób przybliżyła nam główne gatunki zwierząt żyjące w Puszczy Białowieskiej. Oprócz ciekawostek na temat ssaków można było nauczyć się rozpoznawania ich tropów, czy odszukiwania śladów ich obecności. Podczas zimowych spacerów po lesie na pewno młodym przyrodnikom ta wiedza się przyda. Czy jednak uczyliśmy się tylko przyrody? Otóż nie! Ćwiczyliśmy również dodawanie i odejmowanie, ortografię, koncentrację uwagi, umiejętność zapamiętywania, szybkość i zwinność, a to wszystko podczas jednej zabawy, której dzieci nie chciały kończyć – drużynowe dyktando biegane. Zwieńczeniem ich wysiłku było ognisko i samodzielnie pieczone kiełbaski. W szkole natomiast cały dzień pełen emocji zatrzymaliśmy na rysunkach dzieci.
Augustynowicz Urszula
Coraz częściej dzień 1 listopada nie kojarzy się dzieciom z nostalgią i smutkiem po osobach, które już odeszły, a ze świętem Halloween. Uczniowie klasy II a postanowili jednak kultywować iście polską tradycję. Na kilka dni przed dłuższym wolnym wybrali się ze swoimi sprzętami na cmentarz, aby zadbać o stare i opuszczone groby. Pracowali ciężko ale nikt nie narzekał. Czuli ogromną satysfakcję, gdy na uporządkowanym grobie mogli zapalić znicz. Myślę, że ta lekcja tradycji pozostanie w nich na długo, bo czym skorupka za młodu nasiąknie...
Augustynowicz Urszula
Pasowania nadszedł czas
Uczniem będzie każdy z nas
W środę 26 października nasi najmłodsi zostali pasowani na uczniów SP 1. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez klasę IIa pod kierunkiem wychowawczyni, pani Uli Augustynowicz. Wierszem, piosenką, tańcem drugoklasiści przywitali wszystkich zebranych i przyjęli w poczet uczniów swoich młodszych kolegów. Swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że w tak ważnym dniu mogły spotkać się z dyrektorami przedszkoli, do których uczęszczały.
Gdy nadszedł ten wyczekiwany moment, Pani Dyrektor Alina Pietraszek ogromnym ołówkiem symbolicznie pasowała każde dziecko na ucznia. Po części oficjalnej uczniowie przeszli do klas, gdzie czekał przygotowany przez rodziców poczęstunek.
Powered by aSc EduPage