Straż Pożarna radzi:
Pracowity poniedziałek z uczniami kl. VII uczęszczającymi na lekcje j. białoruskiego.
09.12.2019 ponownie odwiedziła nas Pani Natalla Gierasimiuk i wraz z młodzieżą wzięliśmy udział w warsztatach z plecionkarstwa. Własnymi rękami stworzyliśmy konie ze sznurka. Według białoruskiej tradycji amulety w postaci koni miały odganiać złe duchy i sprzyjać osobie, która je posiada. Jak zwykle uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, a owoce naszej pracy można obejrzeć w galerii.
Mikołajki w IIA
Prawie wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w mikołajkowych barwach: czerwonych, białych dodatkach. Były Mikołaje i renifery. Lizaki też były mikołajkowe.Klasę odwiedzili Mikołaje z samorządu szkolnego. Aby otrzymać słodkości drugoklasiści pięknie zaśpiewali piosenkę o Mikołaju. Było radośnie, mikołajkowo.
Teresa Czemerych
Mikołajki w Ib
Tegoroczne Mikołajki w klasie Ib obchodziliśmy dwa dni. W czwartek 5 grudnia uczestniczyliśmy w słodkich warsztatach prowadzonych przez panią Sylwię z ‘Rękodzieła w Karmelu”. Każde dziecko własnymi rączkami stworzyło kolorowego, świątecznego lizaka. W dzień mikołajkowy, z samego rana, odwiedziła nas babcia Nikoli, która wcieliła się w postać Mamy Elf. Zrobiła nam niesamowitą niespodziankę wręczając każdemu słodki upominek oraz przekazując własnoręcznie wydziergane cudne bombki na klasową choinkę. Nie zwlekając ubraliśmy szybciutko „Zimową pannę” w te wełniane i nie tylko cudeńka. Do końca dnia wszystkim dopisywały świąteczne nastroje. Wymyślaliśmy prezenty dla Mikołaja i wykonywaliśmy Mikołaje z papierowych talerzyków, podśpiewując wszystkim znane kolędy i piosenki świąteczne.
B.A.
29
Pasowanie na czytelnika.
Dnia 9 grudnia 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej,wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie,obejrzeli przedstawienie.Dowiedzieli się,jak należy dbać o książki,czego im nie wolno robić,czytając książkę.Uczniowie też odgadywali bajkowe zagadki.
Po tym wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,że zawsze będą szanować książki.
Na pamiątkę uczniowie otrzymali od pani bibliotekarki Anny Panfiluk zakładkę,która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.
Bożena Bujnowska
Mikołajki w naszej klasie.
6 grudnia obchodziliśmy w naszej klasie szczególny dzień,a mianowicie mikołajki.Tego dnia każdy kto mógł,ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę,na cześć Świętego Mikołaja,który wszystkim przyniósł słodkie prezenty.
Również my przez chwilę byliśmy Mikołajami,ponieważ uczestniczyliśmy w akcji-zbieramy karmę dla podopiecznych schroniska "Ciapek".Sporo karmy i kocy do schroniska w naszym imieniu przekazała pani Ola Dziemiańczyk.
Bożena Bujnowska
1
Śniadanie daje moc!
20 listopada 2019r. podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klasy III a włączyli się ogólnopolską akcję edukacyjną "Śniadanie Daje Moc",organizowaną w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Na stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki oraz zdrowe soki.
Przeprowadzono także pogadankę na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku dnia.Akcja jak zwykle była dla dzieci wspaniałą zabawą.
Bożena Bujnowska
1
Mikołajki w klasie III b
W tym roku Mikołaj również pamiętał o dzieciach z naszej klasy. W klasie zostawił dużą kopertę z listem oraz drobne miłe upominki. Było miło i wesoło. Dziękujemy Mikołaju i czekamy za rok .
Uczniowie klasy III b i wychowawczyni R. Lipka
6
Co mówią zwierzęta w wigilijną noc?
To tytuł audycji muzycznej, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, tylko mały Władzio jest niegrzeczny i przeszkadza rodzinie w przedświątecznych zajęciach. W domu Władzia pojawiają się postaci z bajek, które próbują doprowadzić do zapalenia się Wigilijnej Gwiazdy.
R. Lipka
Reniferki
Uczniowie kl. Ia wykonywali na zajęciach artystycznych kolorowe Reniferki. Prace ozdabiają naszą salę nr 8.
Mirosława Gawryluk
Piękna nasza Polska cała
Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym nt. "Piękna nasza Polska cała". Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy IIIb - Hania Szymańska i Zosia Mroziewicz. II miejsce - uczennice klasy Ib Lena Drużba i Zosia Iwacik. Trzecie miejsce - ucz. klasy Ia - Jula Romaniuk i ucz. klasy Ib Ania Klimczuk. Wyróżnienia otrzymali - Ala Rybitwa kl. IIIb, Natan Kisły kl. Ia, Ada Dziura kl. Ia, Nikola Koszel kl. Ib. Zwycięzcom gratuluję. Prace można oglądać na korytarzu klas I-III.
Mirosława Gawryluk
Mikołajki
Dnia 6.12.2019r. klasa Ia wzięła udział w klasowych Mikołajkach. Dzieci przyniosły ozdoby, którymi ozdabiały styropianowe bombki. Podczas pracy podjadały lukrowane pierniczki, które upiekła mama Marysi Lubowickiej. Bombki wyszły piękne, kolorowe. Po skończonej pracy uczniowie otrzymali słodkie upominki.
Mirosława Gawryluk
IIa piecze pierniczki
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia drugoklasiści uczestniczyli w warsztatach cukierniczych prowadzonych przez panią Ewę Szwed w LipowaArt. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem formowali ciasto, wykrawali różne kształty. Po upieczeniu ozdabiali ciasteczko kolorowym lukrem.Następnie konsumowali słodkie pyszności.Wiele słodkości pani Ewa zapakowała uczestnikom, aby poczęstowali swoich bliskich.Wspaniały pobyt uświetniły różne zabawy w kącikach tematycznych. W wesołych nastrojach dzieci wracały miejskim autobusem do szkoły.
Teres Czemerych
4
Dobry dzień! Za nami pierwsze trzy miesiące intensywnej nauki języka białoruskiego.
Pora więc na małe podsumowanie naszych działań. W tym roku szkolnym uczniowie klas I, II, V, VI i VII aktywnie uczestniczyli w zajęciach. W trakcie lekcji świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, odwiedziliśmy Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce,
a w Hajnowskim Domu Kultury obejrzeliśmy przepiękną i wspaniałą wystawę "Historie utkane z nici - stare rękodzieło dla przyszłości". Na życzenie uczniów obchodziliśmy Halloween, cyklicznie piekliśmy, smażyliśmy i gotowaliśmy białoruskie (i nie tylko) potrawy. W ostatnim tygodniu listopada wszyscy uczniowie uczęszczający na lekcje języka białoruskiego wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Natallę Gierasimiuk i własnoręcznie wykonali ekologiczne torby z białoruskimi, ludowymi motywami. Dla nas każda lekcja jest wyjątkowa. W młodszych klasach stawiamy na naukę poprzez zabawę. Śpiewamy, tańczymy, gramy
w białoruskie gry integracyjne. Uczniowie za pomocą metod sensorycznych uczą się pisać litery, zagłębiają się w świat kodowania obrazków, układają własnoręcznie wykonane puzzle. Wszystkie pomoce, które pojawiają się na zajęciach dzieci zabierają do domu, aby w wolnej chwili powtarzać poznane słownictwo. Mamy dużo energii i ciekawych pomysłów. Przed nami nowe tematy, atrakcje, wyzwania! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych dotychczasowych lekcji.29
Sanie Świętego Mikołaja ruszyły do Dzielnych i Walecznych – podsumowanie akcji charytatywnej szkolnych wolontariuszy
Pierwszego dnia grudnia, w niedzielne wczesne popołudnie ruszył Mikołajowy ,,wóz” z prezentami od szkolnych wolontariuszy dla Dzielnych i Walecznych – dzieci z chorobami nowotworowymi, pacjentów Oddziału Onkologii UDSK w Białymstoku. Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce włączyli się do charytatywnej zbiórki upominków pod hasłem ,,I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. W gronie darczyńców znalazło się 35 ,,duszyczek” o otwartych sercach:
- Martyna Wysocka kl. VII a
- Oliwia Pugacewicz kl. VIII a
- Aleksandra Kierdelewicz kl. VIII c
- Erwin Sawicki – absolwent naszej szkoły
- Maja Krysztofiak kl. VII a
- Nikola Aleksiuk kl. V b
- Maja Borkowska kl.V c
- Aleksandra Oniskiewicz kl. VII a
- Paweł Prokopiuk kl. VI c
- Andrzej Prokopiuk kl. IIIb
- Justyna Charkiewicz kl. VII a
- Gabriela Dawid kl. VII a
- Igor Dawid kl. II b
- Martyna Lewczuk kl. II b
- Szymon Urynowicz kl. VI b
- Urszula Pietruszkiewicz kl. VI b
- Tymek Tomaszuk kl. III b
- Wojciech Dawidziuk kl. III b
- Zofia Mroziewicz kl. III b
- Gabriel Ostapczuk kl. III b
- Weronika Stepaniuk kl. III b
- Julia Mielnik Makarewicz kl. I a
- Małgorzata Kierdelewicz kl. Ia
- Maja Żukowska kl. I b
- Anna Kędyś kl.VIII a
- Martyna Stepaniuk kl. VIII a
- Monika Hackiewicz kl. VIII a
- Magda Gajewska kl. VIIIa
- Aleksandra Androsiuk kl.VIII c
- Michalina Androsiuk kl. V a
- p. Alina Nowik
- p. Danuta Samerek
- p. Barbara Androsiuk
- p. Mirosława Gawryluk
- p. Anna Giermaniuk
Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspaniały odzew w tak wzniosłym celu. Miejmy nadzieję, że mikołajkowe prezenty umilą Dzielnym i Walecznym świąteczny czas i sprawią, że na ich twarzach zagości uśmiech i nadzieja. Z najszczerszymi życzeniami radości i zdrowia - szkolni wolontariusze ,,Jedynki”.
3
Śniadanie daje moc
Jak co roku nasi najmłodsi uczniowie włączyli się w ogólnopolską akcję promującą zdrowe śniadanie. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom właściwe nawyki. W naszej szkole, 20 listopada, w każdej klasie zapachniało świeżymi warzywami i pieczywem. Uczniowie samodzielnie wykonywali kanapki, które zostały zjedzone w czasie wspólnego posiłku. Po tak pysznym i pożywnym śniadanku, każdy miał mnóstwo sił do nauki i zabawy.
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
6
Andrzejki i balonowe ludki
„Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać!”
Aby tradycji stało się zadość klasa I b urządziła klasowe andrzejki. Taki bawili się nasi rodzice, babcie i dziadkowie, prababcie i pradziadkowie a nawet praprababcie i prapradziadkowie. Kiedyś wróżenie było miłym spędzeniem długiego wieczoru z rodziną i przyjaciółmi. Zwłaszcza w czasach, kiedy nikt nie miał w domu telewizorów i komputerów, a nawet książek, bo nie wszyscy umieli czytać.
Uczniowie poznali tradycyjne wróżby andrzejkowe, ale nie mogło zabraknąć ulubionego kodowania (taki nowoczesny akcent). Na koniec ubaw po pachy z balonowymi ludkami wykonanymi własnoręcznie.
B. A.
2
Kącik relaksu
W bibliotece szkolnej -w czytelni- mamy kącik relaksu. Uczniowie mogą, na bardzo wygodnych pufach, odpocząć od ławek szkolnych i poczytać czasopismo, książkę.
A.P. i A.M.
Kącik wyciszenia
„ Ten, kto umie uszanować ciszę, ma też szacunek dla świata”.
Na holu, przed biblioteką szkolną, powstał kącik wyciszenia. Uczniowie mogą na przerwie i w wolnych chwilach, korzystać z tego miejsca. Uczą się szanować ciszę , aby spokojnie porozmawiać, zjeść drugie śniadanie, czy też pomyśleć….
ZPSz
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Dnia 22 listopada 2019 roku na pierwszej godz. lekcyjnej do klasy 8 b przyszła przedstawicielka Sanepidu pani Barduszko. Przeprowadziła lekcję na temat szkodliwości palenia papierosów. Przedstawiła nam jakie choroby może spowodować palenie oraz przestrzegła, że osoba niepaląca przebywając w towarzystwie” palaczy” także może zachorować. Powiedziała w jaki sposób można rozpoznać palących , pokazała urządzenie, które sprawdza ilość kotoniny. Pod koniec lekcji podkreśliła szkodliwość e-papierosów, które na początku zostały stworzone po to, by pomóc rzucić nałóg. Są tacy , którzy twierdzą, iż są one nieszkodliwe, lecz badania nad tym trwają.
Lekcja na temat rzucania palenia była ciekawa, przeprowadzona profesjonalnie. Klasa 8 b dziękuje pracownicy hajnowskiego Sanepidu za pouczającą prelekcje.
Ola Grygoruk uczennica 8 b
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie