• Bezpieczeństwo

• Obowiązuje od 6 listopada:

Szanowni Rodzice

Jednym z ważniejszych zadań szkoły jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podopiecznym. W trosce o dobro naszych uczniów oraz w celu uniknięcia sytuacji niepożądanych, zmniejszenia ryzyka zachorowań, wtargnięcia do szkoły osób nieuprawnionych i innych nieprzyjemnych zdarzeń zostały opracowane zasady pobytu rodziców/opiekunów w szkole.

Mając na uwadze dobro wszystkich dzieci zwracam się  do Państwa z prośbą o ich uszanowanie.

Zasady pobytu w szkole Rodziców/Opiekunów

1. Do szkoły uczniowie wchodzą samodzielnie.
        2. Szkoła będzie zamykana, żeby ograniczyć wychodzenie uczniów poza teren szkoły w czasie zajęć i przerw międzylekcyjnych.
        3. W godzinach od 7:00 do 16:30 przy głównym wejściu prowadzony jest dyżur pracownika obsługi, który służy pomocą wszystkim uczniom.
        4. Uczniowie klas I-III korzystają z oddzielnego wejścia w godzinach porannych.
        5. Odbiór uczniów odbywa się po zakończonych przez dzieci zajęciach zgodnie z aktualnym rozkładem lekcji.
        6. Odbiór uczniów uczęszczających do świetlicy przez osoby dorosłe (rodzice, opiekunowie, dziadkowie lub inne upoważnione osoby) następuje po zgłoszeniu się opiekuna do pracownika obsługi przy głównym wejściu zgodnie z ustalonymi godzinami.
        7. Dzieci mogą być odbierane ze świetlicy również przez starsze rodzeństwo uczące się w naszej szkole, jeśli rodzice to zadeklarowali.
        8. Rodzice oczekują na odbiór dziecka przy głównym wejściu na holu szkoły, nie wchodzą na korytarze.
        9. W celu spotkania się z wychowawcą klasy lub innym nauczycielem rodzice/prawni opiekunowie umawiają się wcześniej z wychowawcą/nauczycielem. Wychowawca/nauczyciel informuje o tym fakcie pracowników obsługi.
        10. Rodzice/ opiekunowie mogą udać się do sekretariatu szkoły w godzinach jego pracy zgłaszając to dyżurującemu pracownikowi obsługi.
        11. Zasady pobytu rodziców/opiekunów na terenie szkoły podczas uroczystości i imprez szkolnych, klasowych będą przekazywane za pośrednictwem wychowawców klas.
        12. W określonych przypadkach zasady będą ustalane indywidualnie.

Zachęcamy Państwa do kontaktów z wychowawcami/ nauczycielami poprzez Librus, do uczestnictwa w konsultacjach, zebraniach i spotkaniach kierowanych do Rodziców.

Pozwólmy dziecku na samodzielność

Samodzielność jest naturalną potrzebą rozwojową każdego człowieka. Poprzez działanie zdobywa on doświadczenie, sukcesywnie opanowuje cenne w życiu umiejętności, uczy się pewności siebie. Dziecko rozwijając swoją naturalną ciekawość idzie o krok dalej i to z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.

Drogi Rodzicu, pozwalając dziecku być samodzielnym w jego działaniach, dajesz mu najwyższy wyraz swojej miłości i troski o jego dobro i właściwy rozwój. Dorośli powinni pozwalać dzieciom na doświadczanie, poznawanie świata, popełnianie błędów, a jednocześnie dbać o ich bezpieczeństwo.

Pozwólmy dziecku doświadczać szkoły, konfrontować siebie z jej oczekiwaniami i wyciągać wnioski, a wówczas, wspierane przez Rodziców, stanie się silnym i pewnym siebie człowiekiem, rozumiejącym otaczający świat.

Janusz Korczak:

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Alina Pietraszek