Koncepcja pracy Zespołu Szkół nr 1 w Hajnówce

Najważniejszą ideą Zespołu Szkół nr 1 w Hajnówce jest wszechstronny rozwój ucznia i jego dobro. Głównym celem jest zapewnienie uczniom możliwości pełnego rozwoju intelektualnego w warunkach poszanowania ich godności. Działalność dydaktyczno – wychowawcza, opiekuńcza oraz działalność organów szkoły prowadzona jest zgodnie z przepisami prawa. Zapewniamy uczniom bardzo dobre warunki lokalowe.

Umożliwiamy naszym uczniom osiąganie wysokiej jakości kształcenia i wychowania poprzez:

• najwyższe kwalifikacje nauczycieli;
  • wyposażenie klasopracowni w nowoczesne pomoce naukowe;
  • umożliwienie w szerokim zakresie rozwijania zainteresowań uczniów i wyrównywania braków;
  • stwarzamy warunki do samokształcenia nauczycieli, doskonalenia zawodowego i ich wszechstronnego rozwoju.

Jesteśmy szkołą wszechstronnego rozwoju, przyjazną dla ucznia, która :

• uczy samodzielności, asertywności, przygotowuje do życia;
  • uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, przygotowuje młodego człowieka do dorosłości, wychowuje w duchu tolerancji, uczy szacunku, poszanowania wartości pracy.

Zapewniamy: wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, nauczanie zgodne z najnowszymi tendencjami w reformie oświatowej, nowoczesną bazę dydaktyczną.

Stwarzamy możliwości: aktywnego spędzania wolnego czasu (wycieczki, biwaki, rajdy), korzystania z biblioteki i czytelni z bogatym i systematycznie aktualizowanym księgozbiorem oraz dostęp do ICIM, korzystania z dwóch dobrze wyposażonych pracowni informatyczno – internetowych, ze stałym dostępem do Internetu i wyposażonych w tablicę interaktywną, rozwijania sprawności fizycznej uczniów na bazie trzech sal gimnastycznych w pełni wyposażonych w sprzęt sportowy, boiska ,,Orlik” oraz ,,Biały Orlik”, korzystania ze stołówki szkolnej i świetlicy.

• ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 w Hajnówce