• Regulamin świetlicy

• Świetlica jest przeznaczona uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Hajnówce, którzy muszą przebywać w szkole dłużej niż wynika to z planu lekcji.

W razie konieczności, świetlica zapewnia uczniom opiekę podczas nieobecności nauczyciela przedmiotu.

Świetlica realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i zadań wychowawczo-opiekuńczych przyjętych w planie pracy oraz programie wychowawczo-profilaktycznym.

Świetlica pracuje w godzinach 6:45 – 7:45 oraz od zakończenia przez ucznia lekcji do godziny 16:30.

Do świetlicy przyjmowane są dzieci z klas I – IV na podstawie pisemnych zgłoszeń rodziców/opiekunów.

W pierwszej kolejności są to dzieci osób zatrudnionych, rodziców samotnych, z rodzin wielodzietnych.

Zgłoszenia do świetlicy na następny rok szkolny odbywają się w marcu.

W miarę możliwości szkoły zapisanie dziecka do świetlicy jest możliwe w innym terminie.

Zadania nauczyciela świetlicy określa dyrektor szkoły.

Wszystkich wychowanków świetlicy obowiązuje wyprawka w formie określonej przez nauczycieli wychowawców na początku roku szkolnego.

Dokumentację świetlicy tworzy regulamin świetlicy, roczny plan pracy świetlicy, dziennik zajęć świetlicy, karty zgłoszeń do świetlicy z upoważnieniem do odbioru dziecka, sprawozdanie z działalności.

Zasady przebywania w świetlicy:

Nie wolno krzyczeć i bardzo głośno rozmawiać – przebywanie w hałasie szkodzi zdrowiu.

Wszystko, z czego korzystamy, odkładamy na miejsce. Dbanie o ład jest dobrą cechą każdego człowieka.

Zachowujemy się tak, aby nam było dobrze, nie krzywdząc innych.

Każdy opowiada o sobie i odpowiada za swoje postępowanie.

Gdy zaistnieje konieczność oddalenia się od grupy, zgłaszamy to do wychowawcy.