Nawigacja

 • Bawimy się razem na feriach.

          W ramach AKCJI ZIMA 2018 zorganizowany został w naszej szkole projekt "Bawimy się razem" finansowany przez Urząd Miasta Hajnówka. Uczestniczyło w nim 13 uczniów z kl. IIIa i IVa.
   

         W dniach 24 - 25 stycznia uczniowie wyjechali do gospodarstwa agroturystycznego w Lewkowie Nowym. Dwa piękne zimowe dni zostały wykorzystane na wypoczynek na świeżym powietrzu. Były spacery, bitwy na śnieżki, zjeżdżanie z górki na workach z sianem, zabawy na placu zabaw, przejażdżka po Puszczy Białowieskiej oraz ognisko. Uczestnicy zwiedzili skansen, galerię Cerkiewne Podlasie i Galerię Leśną. Wysłuchali gawędy gospodarza o naszym regionie, jego historii, obyczjach i tradycjach.

        Również w pensjonacie miło płynął czas. Dzieci grały w różne gry: Prwda-fałsz, kalambury, Uno, bierki itp.Były też turnieje w ping ponga, piłkarzyki oraz konkurs plastyczny. Szybko minęły dni na wspólnych zabawach i nikomu nie brakowało komputerów czy telefonów.

   

  Zdjęcia

   

                                                                                                                            E. Giżewska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Bezpieczne ferie zimowe w SP nr 1

  Ferie zimowe to dla dzieci  wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących  podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.  W dniu 18 .01.2018r. w Szkole Podstawowej nr1 odbyło się spotkanie z panią Anną Pawluczuk i Grzegorzem Korzunem - pracownikami Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce. Podczas spotkania dzieci z klas I- III utrwaliły zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu, zjazdów z górki, jazdy na nartach czy łyżwach oraz innych  szaleństw zimowych. Poruszono też problem bezpiecznego  korzystania z internetu oraz  w kontaktach z obcymi. Mamy nadzieję, że ferie  sprawią dzieciom  wiele radości i wzmocnią ich  kondycję fizyczną. Należy  jednak pamiętać, że podstawą udanego wypoczynku jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność.

   

  Galeria

   

  R. Lipka

 • „Christmas carols”

  „Christmas carols” – konkurs anglojęzycznej piosenki świątecznej odbywa się w naszej szkole już od paru dobrych lat. Zainteresowanie nadal jest, co nas – organizatorki – bardzo cieszy. W tym roku konkurs odbył się 18 stycznia. Zgłosiło się 17 „piosenkarek” – od klasy II SP do klasy II gim. W jury zasiedli:  Krzysztof Romaniuk – pan od muzyki oraz Emilia Kruczkowska i Barbara Androsiuk – panie od języka angielskiego. Oceniana była nie tylko poprawność muzyczna śpiewanych piosenek, ale również poprawność językowa. Trudno było wyłonić tą najlepszą, wszystkie dziewczyny śpiewały pięknie. Po burzliwych obradach jury werdykt był następujący:

  W kategorii klas II-III SP

  I miejsce – Anita Bałdak i Marta Tybińkowska  kl. III a „We wish you a Merry Christmas”

  II miejsce – Maja Wakulińska i Zosia Niemiec kl. II a „Jingle bells”

   

  W kategorii klas IV-V

  I miejsce – Ola Bujek kl. V b „Santa tells me”

  II miejsce – Julianna Link i Ania Kazberuk kl. IV c „Silent night”

  III miejsce – Ola Oniskiewicz i Natalka Hajduk V a „Merry Christmas Everyone”

                  Ola Jakimiuk, Ola Iwaniuk, Ola Tyszko kl. V a „Merry Christmas Everyone”

   

  W kategorii klas VI I II gim

  I miejsce – Nina Dudzicz i Ola Androsiuk kl. VI c „All I want for Christmas is you”

  II miejsce – Matylda Borys, Monika Matwiejuk, Agata Daniłowicz kl. II b gim

   

  Wszystkie uczestniczki otrzymały drobne upominki zakupione przez Radę Rodziców.

  Dziękujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie „Christmas carols”

   

  Galeria

   

  Emilia Kruczkowska

  Barbara Androsiuk

 • Czytanie na dywanie.

  Czytanie książek ma duży wpływ na osobowość dziecka, a w szczególności na pogłębienie jego wiadomości o otaczającym świecie. Właśnie poszukiwanie prawdy, zrozumienie świata i kontakt z pięknym słowem to cel "Czytania na dywanie". Chętni uczniowie od września zapoznają kolegów i koleżanki ze swoimi ulubionymi książkami. Wysłuchaliśmy już fragmentów następujących książek:"Harry Potter i kamień filozoficzny", "Kto pokocha Psotkę", "Czterdzieści pięć puknięć w głowę","Dziennik cwaniaczka", O zwierzętach"," Wielka księga Basi i Franka"," Dziwni klienci", "Upiorne andrzejki", "Szarka", "Nela i tajemnice oceanu", 
  "Karolka, Karotka i dzieciaki z gumy do żucia", a pięknie czytali:Karol Wrzesiński, Michasia Androsiuk, Kuba Kopiejczyk, Paweł Wołkowycki, Martyna Sapieżko, Lena Tomaszuk, Klara Kuśnierz, Hania Boruta, Blanka Artemiuk, Kacper Jakimiuk i Hubert Hołota.
    Ciąg dalszy spotkań z bohaterami książek po feriach.
   
   
   
                                                                                                                   Alina Tichończuk
 • W dniu 16 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017

  W dniu 16 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Hajnowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Nasi młodzi studenci otrzymali swoje pierwsze indeksy oraz wzięli udział w wykładzie „Mosty, drogi, opinie … a to wszystko grafy” na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

   

  Galeria

   

  B.A.

 • „ ŚWIĄTECZNY PCHLI TARG ’’

  22 grudnia 2017r. Szkolny Klub Wolontariatu zaprosił całą szkołę do udziału w kiermaszu charytatywnym pod hasłem ,,Świąteczny pchli targ”. Akcja polegała na zorganizowaniu bożonarodzeniowego kiermaszu zabawek, gier , rozmaitych bibelotów, a także ozdób choinkowych. Ku naszemu zaskoczeniu do działania włączyło się wielu uczniów, oferując na swoich kolorowych kramikach mnóstwo ciekawych rozmaitości, którym nabywcy mogli dać ,,drugie życie”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne stroiki, puzzle, gry planszowe, a także maskotki i ozdoby biżuteryjne, jak kolczyki lub korale. Podczas przerw można było pospacerować po ,, pchlim targu’’ i wypatrzeć coś interesującego za niewielkie pieniądze. Trzeba podkreślić, że młodzi, początkujący ,, biznesmeni” mogli przeznaczyć część swoich zysków ze sprzedaży na szczytny cel. Niektórym pomysł urządzenia kiermaszu tak przypadł do gustu, że na drugi dzień kontynuowano akcję na forum własnej klasy. Mowa tu o uczniach pani Aliny Tichończuk – klasie III ,,b”, która podczas dwudniowego handlowania zebrała i przeznaczyła na cel charytatywny największą sumę spośród wszystkich darczyńców. Wśród pozostałych, równie ważnych i wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka, ofiarodawców znaleźli się:

  Iga Pacholska kl. Va, Martytna Wysocka, kl.Va, Aleksandra Tyszko, kl.Va, Justyna Charkiewicz, kl. Va, Aleksandra Androsiuk , kl. VI c, Aleksandra Kierdelewicz, kl. VI c, Maria Janucik, kl.VIc, Natalia Culepa, kl.VIc, Mariusz Nieciejowski, kl.IVb, Blanka Kuczko, kl. Va.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz pozostałym uczestnikom świątecznego pchlego targu za wspólną zabawę, zaangażowanie oraz wspieranie działań szkolnych wolontariuszy. Mamy nadzieję, że kolejny – wiosenny kiermasz przyniesie również wiele pozytywnych refleksji.

   

  Galeria

  Barbara Androsiuk, Anna Giermaniuk

 • Zabawa choinkowa w SP nr 1

  W dniu 16.01.2018r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkolnej zabawie choinkowej. Uczniowie mieli świetne przebrania. Zabawę pt. "W cyrku" prowadzili aktorzy teatru "Co Nieco" z Białegostoku. Były tańce i korowody przy muzyce, liczne konkursy. Dzieci super się bawiły. Po części tanecznej i konkursowej uczniowi udali się na słodki poczęstunek do klas, przygotowany przez rodziców. Następnie Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty. Zabawa choinkowa była udana.

   

  Zdjęcia

 • Z cyklu: Świetlica, to nie tylko sala Być jak Janusz Kusociński

  15 stycznia 2018 r. minęła 115 rocznica urodzin Janusza Kusocińskiego, Patrona naszej szkoły. Z tej okazji przez kilka dni czytaliśmy o Nim, oglądaliśmy zdjęcia na stronach internetowych i nasz szkolny kącik poświęcony Patronowi. Na podstawie opisów i zdjęć, narysowaliśmy portrety Janusza Kusocińskiego. Zrobiliśmy wystawę prac, a pani Krysia Kościewicz uwieczniła nas na zdjęciach.

  Wiele rozmawialiśmy o Januszu Kusocińskim.

  Być jak Janusz Kusociński, oto jest wyzwanie! Sportowiec, który nie miał osobistego trenera, lekarza, dietetyka, masażysty, psychologa. Niesamowite! Grał w piłkę nożną, przez przypadek zastąpił nieobecnego biegacza. Pobiegł i od razu wygrał. Niesamowite! 25 razy został mistrzem Polski, 2 razy mistrzem świata, był też mistrzem olimpijskim. Niesamowite! Z pewnością, Janusz Kusociński jeszcze wielokrotnie byłby pierwszy na mecie, gdyby podczas II wojny światowej, 21 czerwca 1940 r., nie został zamordowany przez Niemców, w Palmirach.

  Starajmy się być jak Janusz Kusociński – ambitni, pracowici, systematyczni, koleżeńscy.

  Wychowankowie grupy III świetlicy Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce z wychowawczynią Krystyną Kościewicz

   

  Galeria

 • Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

  Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.

  I właśnie na takie kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły wzięły udział w konkursie zorganizowanym prze p. Emilię Kruczkowską we współpracy z Samorządem Uczniowskim.

  Wszystkie prace zostały wykonane bardzo estetycznie i ciekawymi technikami, więc jury stanęło przed trudną decyzją. W wyniku dyskusji przyznano miejsca:

  I miejsce: Barbara Borowik kl. VI b

  II miejsce: Magdalena Lunda kl. VII a  oraz  Ola Iwaniuk kl. Va

  III miejsce: Karolina Ostapkowicz kl. IV c

  Wyróżnienie: Oliwia Pugacewicz kl VI a

  Wyróżnienie: Ola Oniskiewicz kl. V a

  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnego konkursu już za rok!  

   

  Galeria

                                                                                                                        E. Kruczkowska, G. Petruk

 • Konkurs na najpiękniejsze ozdoby świąteczne rozstrzygnięty!

  W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Efektem tego były przepiękne prace, które wpłynęły do organizatorki konkursu. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, wiec postanowiła przeprowadzić głosowanie wśród uczniów i nauczycieli 22 grudnia.

  Głosowanie trwało przez cały dzień, w rezultacie wyłoniło zwycięzców konkursu:

  I miejsce:  Ania Kazberuk kl. IV c

  II miejsce: Blanka Kuczko kl. Va

  III miejsce: Ola Kierdelewicz kl. VI c

  Wyróżnienie: Ola Androsiuk kl VI c

  Wyróżnienie: Oliwia Pugacewicz VI a

   Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!

                                                                                                                                                                               

  Galeria

  E. Kruczkowska

 • Wigilia klasowa w VI a

  Boże Narodzenie to szczególny dla wszystkich czas. 21.12. cała nasza klasa zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Złożyliśmy sobie życzenia i zaśpiewaliśmy kolędy. Każdy z nas wniósł wkład w przygotowanie wspólnej wigilii przynosząc m.in. ciasta, pierniki, dekoracje i napoje.

                                                                                                                                                              

  Galeria

  Uczniowie klasy Via

 • Wigilia klasowa

  Boże Narodzenie to wspaniały magiczny czas. Piątek 22 grudnia w naszej szkole upłynął pod znakiem świątecznych spotkań. Uczniowie klasy Ib z wychowawczynią Raisą Lipką  zaprezentowali dla uczniów klas I-III  Jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra małych aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki przy akompaniamencie pani Moniki Rybitwy zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Spotkanie uświetnił chórek pani Marii Ackiewicz prezentując kolędy. Po Jasełkach pani dyrektor Alina Pietraszek  przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne, a  małych aktorów i chórzystów obdarowała słodyczami. Następnie w klasach odbyły się spotkania wigilijne.  W klasie Ib wszyscy obecni złożyli sobie  życzenia i przełamali się opłatkiem i podzielili się prosforą. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez  rodziców.

   

   

  Zdjęcia

   

  R. Lipka

 • Świąteczne przygotowania

   Wolontariat to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych wykraczające poza więzi rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie.

  Co roku, na Święta staramy się dać coś z siebie innym. W tym roku grupa wolontariuszy naszej szkoły przez cały grudzień pracowała w bibliotece szkolnej nad wykonaniem pięknych bombek, które w prezencie dostali pracownicy . Wierząc, że dobro ofiarowane innym wraca do nas uczennice – wolontariuszki z ogromnym zaangażowaniem wykonywały ozdoby świąteczne. Opiekę nad pracą uczniów sprawowały panie z biblioteki oraz opiekun grupy wolontariuszy – pani Anna Giermaniuk.

   

  Zdjęcia

  Marzena Górska, Anna Panfiluk

   

 • Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

  Tuż przed przerwą świąteczną w bibliotece szkolnej pojawiło się wiele nowości książkowych. Zakupionych zostało zarówno dużo nowych tytułów jak i kontynuacji serii. Te ostatnie były bardzo oczekiwane przez czytelników, zwłaszcza przygody Cwaniaczka oraz Lassego i Mai. Na rynku wydawniczym pojawiły się też nowe serie, z których największym zainteresowaniem cieszą się przygody Tomka Łebskiego oraz 13, 26 itd.-piętrowe domki na drzewie. Wielu uczniów było bardzo ucieszonych możliwością wypożyczenia na Święta nowych tytułów.

   

  Zdjęcia

   

  Marzena Górska , Anna Panfiluk

 • Wizyta w przedszkolu

        Dnia 19 grudnia 2017 roku,klasa III b odwiedziła grupę Wiewiórek w Przedszkolu nr 3 przy ulicy Rzecznej.
  Przywitały nas ,uroczyście ubrane 3 latki z grupy Wiewiórek.Dzieci zaproponowały zapoznanie się przy wycinaniu pierników, które potem wylądowały w piecu.
        Następnie przywitaliśmy się z panią dyrektor przedszkola i innymi zaproszonymi gośćmi.
        Potem Wiewióreczki zaprezentowały świąteczną część artystyczną, a my przeczytaliśmy maluchom piękną opowieść pt.:"Prezent dla Świętego Mikołaja". Były też wspólne zabawy ze śpiewem i objadanie się pieczonymi pierniczkami.
   
       Dziękujemy trzylatkom i ich przemiłym Paniom za cudownie spędzony przedświąteczny czas.
   
   
   
                                                                                                     Alina Tichończuk
 • Tradycje świąteczne

  Dzieci chętnie kultywują zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie dzielili się opłatkiem i prosforą, uroczyście składając sobie serdeczne życzenia. Podziwiali klasową choineczkę, słuchając kolęd. Chętnie też śpiewali kolędy i pastorałki.

   

  Zdjęcia                                                                                                         Teresa Czemerych

 • Mikołajki w 3c

   Na tegoroczne niespodzianki mikołajkowe uczniowie klasy czekali z utęsknieniem. Były drobne upominki , mikołajkowe czekoladki i wiele radości.Kontynuacją atrakcji była wycieczka do Białegostoku z klasą IIa i IIIa . Po spektaklu w Teatrze Dramatycznym im.A. Węgierki miały miejsce szaleństwa w Fabryce Misia oraz wizyta w Mcdonalds. Zadowolenie dzieci było ogromne.

   

  Galeria


                                                                                                                              Teresa Czemerych

 • Przedświąteczna wycieczka klasy V ,, a”

  W ostatnim tygodniu nauki, tuż przed przerwą świąteczną  - 18 grudnia 2017 roku uczniowie klasy V ,,a’’ wybrali się do Białegostoku, by podziwiać niespotykaną na co dzień wystawę klocków Lego oraz przenieść się w świat fantastyki, oglądając najnowszy - ósmy epizod klasyki filmu science – fiction - ,,Gwiezdne wojny”. Łącząc naukę oraz zabawę, piątoklasiści sympatycznie spędzili czas w oderwaniu od zajęć lekcyjnych. Podczas zwiedzania wystawy najpopularniejszych klocków świata można było, oprócz podziwiania misternych, bajecznych modeli, konstruować własne budowle i układanki oraz zagrać w gry komputerowe. Kinowe spotkanie z bohaterami ,,Star Wars” pozwoliło na chwilowe oderwanie od ziemskiej rzeczywistości i przeniesienie się do innych galaktyk. Wspólnie spędzony czas upłynął szybko i bezpiecznie, za co dziękujemy opiekunom–pani pedagog Marioli Nabokow – Rosłoń oraz pani Grażynie Gierasimiuk – mamie Piotra.

   

  Zdjęcia

   

  Anna Giermaniuk

 • Mikołajki w klasie V a

  Mikołajki to przedsmak nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przedświąteczny okres skłania do wspólnych spotkań, składania życzeń, serdeczności. Magii świąt ulegli, jak co roku, uczniowie klasy Va, którzy 6 grudnia zorganizowali Mikołajkowy Wieczorek. Oprócz obdarowania się prezentami i , jak na prawdziwych pomocników Mikołaja przystało, ubrania się w czerwone stroje i czapeczki, piątoklasiści zrobili wspólne zakupy i zaopatrzeni w prowiant zasiedli do wspólnej kolacji. Poczęstunek stanowiły owoce, słodkości i napoje, ale największą strawą dla ducha były pięknie śpiewane kolędy oraz sympatycznie spędzony czas. Uczniowi spisali się świetnie. Dla wychowawczyni była to kolejna okazja, by poczuć zadowolenie ze zgranej grupki podopiecznych.

   

  Zdjęcia

   

  Anna Giermaniuk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Hajnówce
  Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. 3 Maja 54
  17-200 Hajnówka
 • (085) 682 20 78
  fax (085) 682 20 78

Galeria zdjęć