Nawigacja

 • Konkurs plastyczny "Janusz Kusociński - patron naszej szkoły"

  Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny w klasach I-III "Janusz Kusociński - patron naszej szkoły".
  I miejsce - Maks Bujek kl. IIa, Sara Dereń kl. IIIa
  II miejsce - Zosia Mroziewicz kl. IIb, Gabrysia Sawicka kl. IIa, Maja Wakulińska kl. IIIa
  III miejsce - Ola Kopiec kl. IIa, Michał Gawra kl. IIIa, Gosia Kozicka kl. IIIa
  Wyróżnienia: Kasia Kiryluk kl. IIIa, Maja Makarewicz kl. IIa, Zosia Niemiec kl. IIIa, Ala Rybitwa kl. IIb, Tymek Tomaszuk kl. IIb.
  W dniu 9.11.2018r. po uroczystym apelu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pani dyrektor Alina Pietraszek wręczyła dyplomy nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu. Gratulacje!
   
                                                                                                       
                                                                                                                                 Mirosława Gawryluk
 • Szkolny wolontariat

  15.11.2018

  W Dniu Nauczyciela szkolni wolontariusze przyodziani w barwy jesieni składali serdeczne podziękowania i szczere życzenia gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły. Zamiarem szóstoklasistów było podkreślenie wagi Święta Edukacji Narodowej i zaakcentowanie go w sympatyczny sposób. Mamy nadzieję, że dary jesieni w postaci zdrowych owoców oraz żartobliwa zagadka ,,intelektualna” okazały się  miłym upominkiem.

   

  Galeria

  A.G.

 • Wycieczka

  15.11.2018

  W dniu 6.11.2018r. Uczniowie klasy II b i III a wraz z wychowawczyniami byli na wycieczce w Białymstoku. Najpierw w kinie obejrzeliśmy film pt. ,,Biały Kieł” wg powieści J. Londona. W tym filmie nie brakowało emocji – od cierpienia spowodowanego ludzką chciwością, po miłość i radość będące owocem przyjaźni między zwierzęciem a jego opiekunem.

  Drugą atrakcją był pobyt w Jumper Parku Trampolin, gdzie dzieci świetnie się bawiły – połączyły dobrą zabawę z aktywnością fizyczną.

  Zadowoleni i pełni wrażeń, chociaż trochę zmęczeni wróciliśmy do Hajnówki.

   

  Galeria

  Mirosława Gawryluk

  Raisa Lipka

 • Szykując się do nadania Szkole Podstawowej nr 1 imienia Janusza Kusocińskiego

  15.11.2018

      Nauczyciele-wychowawcy, pracownicy szkoły oraz młodzież przez rok przygotowywali się do nadania Szkole Podstawowej nr 1 imienia Janusza Kusocińskiego. Pracowali tak jak ich patron, który jest symbolem sukcesów sportowych Polski międzywojennej, symbolem obywatela , sportowca, dzielnego żołnierza i konspiratora.

      Szykując się do tak podniosłej uroczystości zrealizowali szereg działań propagujących  sylwetkę Janusza Kusocińskiego – nieugiętego na bieżni i na polu walki.

     We wszystkich klasach odbyły się godziny wychowawcze poświęcone sylwetce dwukrotnego rekordzisty świata. Pan Mirosław Biedula i pan Tomasz Grygoruk przygotowywali z młodzieżą tematyczne prezentacje multimedialne . Pani Emilia Kruczkowska przeprowadziła konkurs na projekt sztandaru w klasach IV –VIII. Mirosława Gawryluk w klasach I-III zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Janusz Kusociński- patron naszej szkoły”. Nadia Sancewicz- nauczycielka języka rosyjskiego, w klasach III gimnazjum przeprowadziła lekcje „ Mistrzowie Polski”. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej- Elżbieta Giżewska i Bożena Bujnowska –swoim podopiecznym zorganizowały turniej sportowy „Sprawni jak Kusociński”. Panie pracujące w bibliotece szkolnej” Anna Panfiluk i Marzena Górska przygotowały materiały dla wychowawców „Dzieje sportu polskiego” oraz „Polacy na Olimpiadzie” oraz z klasą VII b i jej wychowawczynią , zrobiły wystawę plakatów wykonanych przez uczniów tej klasy nt. „Nasz patron- Janusz Kusociński”.

       Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej razem z opiekunką panią Ireną Kuczko rysowały portrety Janusza Kusocińskiego.

       Anna Giermaniuk z klasą VI a oraz VII b z opiekunem- wychowawcą przygotowały  i przedstawiły społeczności szkolnej przedstawienie o dwudziestoczterokrotnym rekordziście Polski . Odbyło ono się na korytarzu I piętra przy odnowionym kąciku patrona. Zawisł tam też sztandar nadany 23 czerwca 1989 roku Szkole Podstawowej nr 5 w Hajnówce.

       Klasy VI a i V c z opiekunami, panią Anną Giermaniuk i panią Grażyną Petruk, uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Sportu w Warszawie, z której  przywiozły do szkolnej biblioteki książkę propagującą sylwetkę patrona.

       Pani Grażyna Petruk była też współwykonawcą broszurki poświęconej sylwetce „Kusego” . Broszurki te otrzymali wszyscy wychowawcy i ich klasy, zdobią też korytarz i pokój nauczycielski.

       Nauczyciele wychowania fizycznego pani Grażyna Petruk i pan  Tomasz Grygoruk byli inicjatorami zawodów szkolnych „Przebiegnij 100-tkę z Januszem Kusocińskim”. Społeczność szkolna przebiegła o wiele więcej , bo sto sześćdziesiąt kilometrów.

       Nauczyciele wychowania fizycznego, pani Grażyny Petruk, pan Andrzej Downarowicz . Romuald Lasota, Tomasz Grygoruk,  Paweł Kuszczuk i pani Barbara Kruszewska zorganizowali rajd pieszy „Kusego” wraz z ogniskiem. W rajdzie udział wzięły klasy I-VIII i III gimnazjum.  

       Kolejne przygotowane przez tych nauczycieli przedsięwzięcie to spotkania uczniów z lokalnymi  sportowcami panami : Aleksandrem Prokopiukiem ,  Romanem Sacharczukiem  i Jakubem Ostapczukiem.

        Uwieńczeniem przeprowadzonych projektów związanych z poznaniem sylwetki naszego patrona, było nadanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 1 na uroczystym apelu, w dniu 9 listopada 2018 roku, przygotowanym przez koło teatralne pod opieką  pani Danuty Samerek.  Rangi i splendoru temu przedsięwzięciu nadaje również fakt , iż dzieje się to w rocznicę 100 –lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby apel był niezapomnianą chwilą, dekoracje do niego wykonała pani Emilia Kruczkowska, a oprawę taneczno –muzyczną przygotowała pani Paulina Skiepko.

       „Kusy” jest symbolem sportowego mistrzostwa, wytrwałości  i patriotyzmu i uczczenie jego pamięci w tak pięknym dniu, jak 100 –lecie Polski, było tego dopełnieniem.

  .

 • Śniadanie Daje Moc

  15.11.2018

  9 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,, Śniadanie Daje Moc”. W klasach przeprowadzono zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania oraz przy wsparciu rodziców wspólnie przygotowano zdrowe kanapki. Wspólne jedzenie posiłków zachęciło dzieci do poznawania nowych smaków, nawet ,,Niejadki” dały się namówić,  a rekordzista zjadł 10 kanapek.

   

  Zdjęcia

   

  Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

 • 26 WRZEŚNIA - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

  08.11.2018

  Europejski Dzień Języków - międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie - 26 września. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. 

  "ILE JĘZYKÓW ZNASZ, TYLE RAZY JESTEŚ CZŁOWIEKIEM".

  Nasza szkoła również przychyliła się do świętowania tego dnia. Uczniowie kl. 8a - Julia Nowak, Ewa Kozłowska, Marcin Wróbel oraz Mateusz Zyskowski pod opieką nauczycieli Nadii Sancewicz i Emilii Kruczkowskiej przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną pod tytułem "Europejski Dzień Języków" uczniom oraz nauczycielom naszej szkoły, aby zmotywować, a przede wszystkim zachęcić uczniów do nauki języków obcych, podkreślić jak ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie.

  Szkoła została udekorowana plakatami z logiem Dnia Języków, za które serdecznie dziękujemy sponsorowi naszej szkoły drukarnie "Prosta" z Białegostoku.

   

  Zdjęcia

  Prezentacja

                                                                     Organizatorzy: Nadia Sancewicz

                                                                                                 Emilia Kruczkowska

 • Wycieczka do Białegostoku

  05.11.2018

   2 pażdziernika klasy V a, VII b i VII c wyjechały na wycieczkę do Białegostoku. Pierwsza atrakcja wycieczki to film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jest to polsko-brytyjski dramat wojenny z 2018 roku w reżyserii Denisa Delica z Maciejem Zakościelnym i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych, wg scenariusza opartego o wątki powieści Arkadego Fiedlera.

    Następnie niebywały czas w „Lastagu”. To miejsce z klimatem i innowacyjną rozrywką, gdzie przekracza się granice codzienności i wkracza w inną rzeczywistość, przejmując nowe role. Ymperpark  to jeszcze trampoliny, gdzie czas płynie rowie szybko i wesoło.

    Ostatnim miejscem wycieczki było Muzeum Wojska . Panowie edukatorzy oprowadzili nas po wystawie czasowej „Pierwsze lata niepodległości”. Jest to wystawa , gdzie wydarzenia 1918 roku, stanowią punkt wyjścia do opowieści o pierwszych latach odradzającego się państwa.

    

     W czasie wycieczki opiekowały się nami nasze wychowawczynie : pani Nadia Sancewicz, Beata Dawidziak i nasza pani.

   

  Zdjęcia

                                                                         

                                                                              Klasa VII b

 • „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – to wykształcenie”

  05.11.2018

           Dnia 12 pażdziernika 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

          Apel przygotowali uczniowie klas : VII b i VII c. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień . Wiele ciepłych i miłych  słów popłynęło w kierunku naszych pedagogów. Młodzież przedstawiła trzy scenki z lekcji: języka polskiego, godziny wychowawczej i biologii, a wszystko to w rytmie piosenki: „ Nauczycielu, jesteś mi naprawdę bliski  (…)pomagałeś mi jak brat, dałeś pochwałę i serce całe (…) piątki nie dałeś, piątkę wpisałem sobie sam…”

       Na zakończenie części artystycznej wystąpił chór pod kierunkiem pani Pauliny Skiepko. Dekorację wykonała pani Emilia Kruczkowska.

       Następnie głos zabrała pani dyrektor Alina Pietraszek , która złożyła życzenia i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy nauczycielom. Życzyła wszystkim wielu sił i wytrwałości, w tym wyjątkowym zawodzie.

  „ Za trud i pracę,  za okazane serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce”

   

  Galeria

    

 • Piosenki patriotyczne

  29.10.2018

  Hymn Polski

   

  1.  Jeszcze Polska nie zginęła,
   Kiedy my żyjemy.
   Co nam obca przemoc wzięła,
   Szablą odbierzemy.

   Marsz, marsz, Dąbrowski,
   Z ziemi włoskiej do Polski,
   Za twoim przewodem
   Złączym się z narodem. x2

    
  2.  Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
   Będziem Polakami,
   Dał nam przykład Bonaparte,
   Jak zwyciężać mamy.

    
  3.  Jak Czarniecki do Poznania
   Po szwedzkim zaborze,
   Dla ojczyzny ratowania
   Wrócim się przez morze.

    
  4.  Już tam ojciec do swej Basi
   Mówi zapłakany:
   "Słuchaj jeno, pono nasi
   Biją w tarabany."

   

  LEGIONY

   

  1. Legiony to żołnierska nuta,
  Legiony to straceńców los.
  Legiony to żołnierska nuta,
  Legiony to ofiarny stos.

  My pierwsza brygada, strzelecka gromada
  Na stos rzuciliśmy swój życia los,
  Na stos, na stos!

  2. O ileż mąk, ileż cierpienia,
  O ileż krwi, wylanych łez,
  Pomimo to nie ma zwątpienia,
  Dodawał sił wędrówki kres.

  3. Nie chcemy już od was uznania
  Ni waszych mów ni waszych łez
  Skończyły się dni kołatania
  Do waszych dusz, do waszych kies.

   

   

  images.jpg ROTA

  1. Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
  Nie damy pogrześć mowy,
  Polski my naród, polski lud,
  Królewski szczep piastowy.
  Nie damy by nas zgnębił wróg!
  Tak nam dopomóż Bóg! x2

  2. Do krwi ostatniej kropli z żył
  Bronić będziemy ducha,
  Aż się rozpadnie w proch i w pył
  Krzyżacka zawierucha.
  Twierdzą nam będzie każdy próg.
  Tak nam dopomóż Bóg! x2

  3. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz,
  Ni dzieci nam germanił!
  Orężny wstanie hufiec nasz,
  Duch będzie nam hetmanił.
  Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg.
  Tak nam dopomóż Bóg! x2

  4. Nie damy miana Polski zgnieść,
  Nie pójdziem żywo w trumnę.
  Na Polski imię na jej cześć
  Podnosim czoła dumne.
  Odzyska ziemię dziadów wnuk.
  Tak nam dopomóż Bóg! x2

 • SP1 w Hajnówce - baner na 100-lecie niepodległości

  29.10.2018

  Zapraszamy do obejrzenia spotu nagranego z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Film

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

  25.10.2018
     Jeszcze niedawno, bo 31 sierpnia uczniowie klas pierwszych(a wtedy jeszcze przedszkolaki)odwiedzili naszą szkołę.Poznaliśmy się na próbie ślubowania.Potem nastąpił 3 września i przyjęcie maluchów w poczet uczniów naszej szkoły.Wszyscy z przejęciem powtarzali słowa ślubowania,obiecując godnie ją reprezentować.Od tej pory codziennie są obecni w szkole,pilnie ucząc się na lekcjach.Tradycją w naszej szkole jest to, że po pierwszym miesiącu nauki odbywa się pasowanie na ucznia.To jest ten moment, kiedy każdy uczeń już identyfikuje się miejscem,do którego uczęszcza i mówi o sobie "Jestem uczniem Szkoły Podstawowej nr 1".Temu wydarzeniu towarzyszą zaproszeni goście i rodzice.Starsi koledzy z klasy III a pod opieką pani Mirosławy Gawryluk zaprezentowali część artystyczną złożoną z wierszy i piosenek. Pani dyrektor dokonała pasowania,a zaproszeni goście w wielu ciepłych słowach pogratulowali pierwszakom i życzyli wielu sukcesów w dalszej szkolnej drodze edukacyjnej.
      Serdecznie dziękujemy za przybycie Burmistrzowi Miasta Jerzemu Sirakowi, pani kierownik Jolancie Stefaniuk i paniom dyrektorkom hajnowskich przedszkoli: pani Dorocie Durzyńskiej, pani Iwonie Raszkiewicz,pani Joannie Ruszuk, pani Małgorzacie Saadoon. 
        Szczególnie dziękujemy za prezenty, które otrzymaliśmy, by służyły nie tylko nauce, ale i rozrywce w czasie  przerw lekcyjnych.
   
                                                                                                      Alina Tichończuk   
                                                                                                      Elżbieta Giżewska
 • RAJD KUSEGO

  25.10.2018
  Dzień 22 października 2018 r. zaczął się w szkole jak zwykle, ale po dwóch lekcjach wszyscy uczniowie z wychowawcami wyruszyli na wyprawę do lasu. Plecaki na książki zastąpiły plecaki z prowiantem, a w planie marsz ku pamięci naszego patrona -Janusza Kusocińskiego. Wędrując leśnymi dróżkami doszliśmy do miejsca ,które upamiętnia mieszkańców Hajnówki, rozstrzelanych w czasie II wojny światowej. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy. Dalsza nasza wędrówka miała na celu pokonanie dystansu ok. 1 km, a nagrodą za wysiłki był piknik na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. Tu przy płonącym ognisku pan Romuald Lasota przypomniał dzieciom kim  był Janusz Kusociński i dlaczego nasza szkoła nosi jego imię. Nagrodą za wysiłek był posiłek sporządzony osobiście(pieczone kiełbaski i bułeczki) lub pyszne kanapki.Zmęczeni, ale radośni wrócili wszyscy do szkoły.
   
   
                                                                                     Alina Tichończuk
                                                                                     Bożena Bujnowska
 • "Jak Tosia i Plastuś"

    Dn.11.10.18r. uczniowie klasy I A spotkali się z panią Agnieszką Kazberuk i Joanną Kisielewską w Bibliotece Miejskiej w celu poznania historii pisma. Z zaciekawieniem pierwszaki wysłuchały informacji o początkach pisma. Historie opowiedziane przez  bohatera lektury "Plastusiowy pamiętnik" zainspirowały dzieci do ćwiczeń w pisaniu piórem ze stalówką. Starania uczniów zaowocowały pięknymi pracami(bez kleksów).
    
   
                                                                                     Alina Tichończuk
                                                                                     Anna Panfiluk
 • "100 dla Kusocińskiego"

    Dn.28.09.18r. uczniowie klasy I A wraz z kolegami i koleżankami innych klas wzięli udział w biegu pod hasłem "100 dla Kusocińskiego". Bieg to jedna z inicjatyw podjętych przez uczniów naszej szkoły z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.
     Bieg naszej klasy oczywiście zakończył się sukcesem, o czym świadczyły oklaski na mecie.
   
   
                                                                                                  Alina Tichończuk
 • Audycja muzyczna

  23 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna. Rozpoczęliśmy gorącymi rytmami audycją pt. ,,W stronę słońca”. Wyruszyliśmy w podróż do ciepłych krajów, gdzie cały czas świeci słońce. Bawiliśmy się w rytm pogodnej, pełnej życia i bardzo tanecznej muzyki. Odwiedziliśmy Kubę, Hawaje, Brazylię i Jamajkę. Poznaliśmy muzykę z tych krajów oraz instrumenty i zwyczaje tam panujące.

   

  Zdjęcia

   

  R. Lipka

 • Politechnika Białostocka - Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy

  Burmistrz Miasta Hajnówka zaprasza uczniów hajnowskich szkół z klas IV - VI do udziału w projekcie "Politechnika Białostocka – Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy"

  W roku akademickim 2018/2019 pięćdziesięciu uczniów hajnowskich szkół podstawowych, uczęszczających do klasy IV, V i VI, może wziąć udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu pt. "Politechnika Białostocka – Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy (PB HUD)". W ramach tej inicjatywy zostanie zrealizowanych 15 zajęć edukacyjnych, w formie wykładów i warsztatów edukacyjnych, prowadzonych przez pracowników Politechniki Białostockiej oraz instytucji współpracujących przy realizacji inicjatywy, w pomieszczeniach Politechniki Białostockiej oraz instytucji współpracujących.

  W dniu 2 października Pan Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka – podpisał umowę o współpracy w tym zakresie z prof. dr. hab. inż Lechem Dzienisem - Rektorem Politechniki Białostockiej.

  Celem PB HUD jest:

  • rozbudzanie ciekawości poznawczej wśród dzieci i młodzieży;
  • stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia;
  • inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;
  • propagowanie kultury innowacyjności;
  • zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości;
  • integrację lokalnej społeczności wokół ośrodków akademickich.

  Miasto Hajnówka poniesie wszelkie koszty związane z udziałem hajnowskich uczniów w projekcie PB HUD. Dzieci uczestniczą w nim bezpłatnie.

   

  Rekrutacja do PB HUD odbędzie się w terminie od 16 do 23 października 2018 r., na podstawie Regulaminu Projektu (w załączeniu).

   

  Rodzice chętnych dzieci powinni, w w/w terminie, złożyć wypełniony Formularz rekrutacyjny (w załączeniu) w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza dziecko.

  Po zakwalifikowaniu dziecka do projektu rodzice zostaną poproszeni o wypełnienie deklaracji udziału.

  W przypadku większej liczby chętnych o udziale w PB HUD zdecyduje losowanie, z tym, że pierwszeństwo udziału będą miały dzieci, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach projektu.

   

   

   

  PLIKI DO POBRANIA:

     1. Regulamin Projektu

     2. Formularz rekrutacyjny

   

  Politechnika Białostocka - Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy - Obrazek 1

 • Bieg na 100

  28 września na terenie Kolejek Leśnych odbył się bieg przełajowy zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1.Hasło biegu brzmiało "Przebiegnijmy 100 razem z Kusocińskim"-patronem naszej szkoły.Klasa II a brała udział w biegu na dystansie 200 m.Wszyscy uczestnicy dobiegli do mety,gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.
   
   
                                                                                                       Bożena Bujnowska
 • Dzień Nauczyciela

    12 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej,którą przygotowali uczniowie klasy II a.Wierszykami i piosenkami młodzi artyści uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.Uczniowie tak jak potrafili wyrazili swoją wdzięczność za codzienną pracę nauczyciela. 
   
   
                                                                                         Bożena Bujnowska
 • Wolontariat

  W bieżącym roku szkolnym szkolny wolontariat włączył się w realizację projektu „Dziś aktywny uczeń jutro aktywny obywatel”.
  Na początku października odbyły się pierwsze warsztaty w naszej szkole. Powstał spot, w którym wolontariusze przedstawili swoje plany na uczczenie Dnia Niepodległości. Występy przed kamerą wywołały dużo śmiechu, nikt nie czuł tremy ani stresu.  Wszyscy niecierpliwie czekali na uruchomienie dronu, który był bardzo czuły na niską temperaturę panującą wtedy na zewnątrz  i po prostu nie chciał się włączyć. Po kilkunastu minutach jednak się udało i można było przez chwilę ujrzeć naszą szkołę i okolicę z wysokości.

  Efekty pracy – baner-  można podziwiać na holu naszej szkoły. Wkrótce będziemy mogli obejrzeć również nagrany spot.

   

  Zdjęcia

   

  B. A.

 • Magia czytania

  W dniu 4.10.2018r. uczniowie klasy IIIa SP nr 1 wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrali się do Nadleśnictwa w Hajnówce. Tam było przygotowane ognisko, przy którym czytaliśmy książki o naszym ulubionym bohaterze żubrze Pompiku. Będąc na skraju Puszczy Białowieskiej, wśród szumiących, prastarych drzew odczuwaliśmy magię przygód żuberka, mieszkańca naszej puszczy. Książeczki czytaliśmy na zmianę - uczniowie, nauczyciel, rodzice. Po magicznym czytaniu przyszedł czas na pieczenie i zajadanie kiełbasek oraz picie gorącej herbaty. Po posiłku wróciliśmy do szkoły.
   
                                                                                                                               Mirosława Gawryluk
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Hajnówce
  Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. 3 Maja 54
  17-200 Hajnówka
 • (085) 682 20 78
  fax (085) 682 20 78

Galeria zdjęć